Dragon ball
Dragon Ball
Dračí kouleAnime a filmy

24. Prosinec 2011

Kouzlo draka

Napsal: unlu
Štítky:
...aneb filmově zpracovaný příběh Dragon Ball ^_^. Popravdě, je to zajímavý zážitek, vidět svoje oblíbence DB jako hrané postavy ^_^. Film je už trochu straší výroby a *bohužel* to taky jde poznat -_-. Je v něm sice spoustu filmových triků, ale ty jsou většinou provedeny naprosto příšerně. Na druhou stranu když uznáme, že je to starší film (jakože je ^_^), tak to tomu tak odpovídá. Film je jinak (podle mého názoru) ale velmi hezky a taky vtipně zpracovaný a už jen vidět Mutenroshiho v hrané podobě stojí zato ^_^.

Příběh začíná v jedné vzdálené vesnici, která vlastní kouzelnou dračí perlu. Tato vesnice je napadena neznámým vojskem, které ji kompletně zničí a zmocní se perly. Vojsku velí taková hnusná modrá příšera (já říkám princ Pilaf ve filmové verzi ^_^ jen ta výška nesedí) a ta chce získat všech 7 dračích perel.

A samozřejmě někde v lese žije Opičák (u nás známý pod jménem Son Goku) se svým dědečkem. (Do role Goka/Opičáka podle mě dosadili celkem šikovného herce, ale chudák jeho děda to odnes krutě... něco jako Gohan (teď myslím Gokova syna, na konci DBZ kdy má brýle) v nejlepších letech ^_^.) Mezitím co Opičák někde sháněl jídlo (viz obrázek ^_^), tak domek, kde byl jeho děda napadli vojáci a ukradli jejich dračí perlu a unesli dědečka.

Opičák se právě vracel z lovu, když ho málem zajelo auto a z něho vystoupila krásná dívka... (mhh... tu scénu odněkud znám...), která se představila jako Mořský Prst. Když ale dorazili k Opičákovi domů, tak našli jen vypálený dům. A tak se vydávají na cestu, kde poznávají spoustu nových lidí a prožívají soustu dobrodružství.

 Ano, uhodli jste dobře, ten ksichtík vedle na obrázku - to je náš známý pirát Yamchu (ve filmu Dřevěňák - oj, to je jméno! ^_^;) A řekla bych, že je VELMI VĚRNĚ vyobrazen ^_^. Stejnak jak v seriálu, tak i v tomto filmu má velký strach z žen, takže občas zažijete několik vážně směšných situací ^_^.

Nejlepší ale podle mého názoru je stejnak Želví muž. Myslím, že už jen prvních pět sekund kdy se objeví na obrazovce stačí na to, abyste sletěli z pohovky (budˇsmíchy, úžasem nebo úděsem ^_^); teď vážně: filmový Mutenroshi je Mutenroshi se vším všudy!

 Kdybych to měla shrnout... postavy jsou vyobrazeny velmi dobře a věrně, jen je mi trochu líto, že se jinak jmenujou. Ale na to si zvyknete. Je tam také spousta prvků a okamžiků velmi podobných těm, co byly v DB. Bojových scén tam najdete celkem hodně (ale jak jsem řekla, nečekejte nějaké super hyper moderní triky), ale nechybí ani notná dávka humoru, takže se u toho bezvadně pobavíte (myslím, že byste se u toho pobavili i tak ^_^). Možná to někoho i udiví, ale tento film má i český dabing (!).


Komentáře: 1


  1. gravatar

    Tohle je sice ve starem provedení, ale dej a zabava je naprosto parádní :-) Snažím se získat všechny kousky dragon-ball aspon s cz titulkama. Apořád scháním abych měl svoji sbírku jednou kompletní... uvítám i menší pomoc

    30.10.2012* Antispam, Vyplňte znovu vaše jméno: