Dragon ball
Dragon Ball
Dračí kouleAnime a filmy

24. Prosinec 2011

Dragon Ball Z 13 - Výbuch Dračí pěsti

Napsal: unlu
Štítky:
Gohan a Videl sedí ve škole, když vtom Videl dostane zprávu: nějaký muž se chce zabít skokem z vysoké věže! Oba se teda hned vydávají na pomoc ve svých trapných Saiyamanských kostýmech... nakonec se ukáže, že onen muž chtěl jen upoutat jejich pozornost a povědět jim legendu o silném hrdinovi Tapionovi, který je zamčený v kouzelné hrací skříňce.

Skříňka je uzavřena silným kouzlem a nikdo ji nemůže otevřít (ani Goku ne). Vydají se tedy hledat Dragonbally, aby si mohli přát její otevření. Nejvíce nadšení jsou z toho asi Son Goten a Trunks, kteří se nemůžou dočkat, až uvidí legendárního hrdinu na vlastní oči.

Drak splní přání a skříňku otevře... za doprovodu krásné melodie se pomalu objevuje pohledný mladík Tapion se svou flétnou a s mečem. Ale hned jak zjistí, že ho někdo uvolnil z hrací skříňky, tak odchází pryč se slovy: "Nemáte ponětí, jaké potíže jste si tím přivolali.".

Tapion si našel skrýš v podzemním úkrytu daleko od lidí. Trunks, který v něm vidí velkého hrdinu (říká mu taky "Velký brácho") za ním chodí a nosí mu jídlo, avšak Tapion se k němu nechová moc vděčně a spíš ho ignoruje.

Dalšího dne na město zaútočí příšera - přesněji řečeno jen spodní část příšery. Gohan s Videl se jí postaví, ale zajisté by prohráli, kdyby se najednou neozvala tajemná (povědomá) melodie a příšera v zápětí nezmizela.

Tehdy se odhaluje Tapionova minulost, jeho poslání a 1000 let stará legenda: Tapion žil na vzdálené planetě. Mniši ale jednou vyvolali příšernou stvůru Hirudegarna. Tapion a jeho malý bráška Minoshi ho porazili pomocí svých kouzelných mečů. Příšera ale nebyla mrtvá. Jedna polovina Hirudegarna byla uvězněna v Tapionovi a jedna v jeho bráškovi. Aby se zrůda nemohla znovu obnovit a spojit, byli oba zavřeni do kouzelných skříněk a posláni každý na jiný konec vesmíru. Když teď ale Tapion není uvězněn v hrací skříňce, tak polovina Hirudegarna v něm schovaná se pokouší znovu ožít...

Hirudegarnovi se samozřejmě podaří nakonec spojení. Tapion ho však ještě jednou pomocí své flétny uvězní ve svém těle. Následuje velmi smutná scéna, kdy prosí Trunkse (který mu za tu dobu přirostl k srdci, možná v něm viděl svého mrtvého mladšího bratra), aby ho zabil kouzelným mečem. Trunks sice řekne ano, ale nemůže to udělat...

Naráz se Hirudegarnovi znovu podaří uvolnit se, flétna se rozbije a Z-bojovníkům nezbývá nic jiného než s ním bojovat - ten je však až příliš silný. Nakonec ho přece jen porazí SSJ3 Son-Goku svým super mega cool efektivním útokem "dračí pěst"!

Pokud mohu hodnotit, tak tento film je velice povedený, není se tedy čemu divit, že taky patří mezi nejoblíbenější (Možná proto, že tam vystupuje Tapion? ^_^). A jak to vlastně končí? Bulma posílá Tapiona strojem času zpět do jeho světa a Tapion dává Trunksovi na památku svůj meč. (Future Trunks pak ten meč použil na efektivní "přípravu Freezer-guláše" ^_^ nicméně taky vám připadá, že kdo má meč je neuvěřitelně sexy? -_-;)

Komentáře: 3


 1. gravatar

  tenhle poslední díl mě zklamal. Mohl být lepší

  2.01.2012


 2. gravatar

  Tenhle díl je naprosto parádní jako všechny kousky dragon-ball co se mi povedlo ziskat aspon s cz titulkama. Apořád scháním abych měl svoji sbírku jednou kompletní... uvítám i menší pomoc

  30.10.2012


 3. gravatar

  celkem neco pres 400 dilu. Tak chvilku pockej :)

  Stav: 39%

  31.10.2012* Antispam, Vyplňte znovu vaše jméno: