Dragon ball
Dragon Ball
Dračí koule


Vzhled postav

Oblečení: Saiyajinové
Obléká se tak: Vegeta (DBZ), Son Gohan (Freezer Sága, Cell s. - Spirit Room), Son Goku (Cell s.), Future Trunks (Cell s.), Krillin (Freezer s.), všichni Saiyajinové na planetě Vegeta, Freezovi vojáci, Ginyu force

Siayajinské oblečení je vyrobeno ze zvláštního materiálu, který je lehký, pružný, přizpůsobivý, ale pevný jako ocelová zbroj. Brnění má barvu bílou nebo černou, oboje však se zlatými pláty, které kryjí břicho a ramena, ale nemusí tam být. Pod brněním nemají buď nic (no jedině nějaké spoďáry ^_^") nebo modrý velmi přiléhavý oblek. Nosí rukavice a boty barvy brnění. Někteří mají na oku scouter (takový přístroj, ale tohle jen ve Saiyajin a Cell sáze).

Oblečení: Namečané
Obléká se tak: Piccolo, Son Gohan (Freezer s., Cell s.), Kami (Bůh), Dende a všichni ostatní Namečané

Namečanské obleky narozdíl od Saiyajinských jsou velmi volné. Mají většinou fialové volný dres, převázaný tlustým pásem (většinou modrým). Boty mají hnědé a takovou špičkou vepředu. KOlem krku nosí bílý límec nebo dlouhý bílý plášť s vyztuženými rameny. Na hlavě můžou mít bílou čepici připomínající turban. Často také nosí velkou vestu, někdy pod ní mají jen kalhoty.

Oblečení: Mutenroshiho žáci
Obléká se tak: Son Goku, Krillin (DB, někdy DBZ), Son Gohan (Saiyajin s.), Yamchu (DB, DBZ)

Oblečení je zase volné. Je celé červené, jen na zádech má černý znak na kulatém žlutém podkladě (znamená, že je Mutenroshiho žák, může být však vystřídán znakem Piccola nebo Kaia). KOlem pasu je omotyný modrý pás a to samé kolem rukou. Goku nosí podobné oblečení (stejný střih) v podstatě celé DBZ (až na pár vyjímek), jen v jiných barvách a bez znaku.

Oblečení: fúze
Obléká se tak: všechny bojovníci vzniklí tanečkovou fúzí (Gogeta, Gotenks)

Bílé velmi volné kalhoty, tlustý modrý pásek, vestička, pod kterou nic nemají. TOhle ale platí jen pro fúze vzniklé tanečkem, bojovník z Pottara fúze má oblečení zkombinované. Viz fúze.

Oblečení: Saiyaman tým
Obléká se tak: Son Gohan jako Velký Saiyaman a Videl jako jeho pomocnice

-_-""" nejdřív měl oblek jen Gohan (sestrojila mu ho Bulma). Podklad je černé velmi přiléhavé oblečení, na tom zelené sako a kolem pasu pásek. A samozřejmě dlouhý červený plášť x_x A přilba (oranžová). Tedy stručně řečeno: vypadá jak debil. Na turné má místo přilby bílý šátek na hlavě a sluneční brýle -_-" Videl má později přilbu se srdíčkem a oblek podobné děsivé kreace, jen s jinýma barvama, které se však k sobě také nehodí, jak jinak.

Oblečení: lidé
Obléká se tak: všichni

Lidé mají v Dragonballu naprosto normální oblečení. I když každá osoba se obléká specificky...
Bulma - buď nějaké sexy minišaty (nejlépe červené), nebo něco s nápisem Capsule corp. nebo s jejím jménem. Každopádně vždy oblečená hezky a módně.
Chichi - nosí "kimona" (ale ne přesně ty typické). Vypadá do jako bojové šaty ^_^" oblečení vypadá ryze japonsky. V DBZ nosí ještě přes ramena přehozený šátek.
Videl - v Z nosí volné trika (většinou bílé nebo s nápisem FIGHT), ve kterých se jí dobře bojuje. No a samozřejmě nějaké kalhoty nebo spíš kraťasy. Později, jak je starší, tak se obléká stále více "dámsky".

VIDEL
Videl má černé vlasy, které nejdřív nosila sladce svázané ve dvou culících. Když jí ale jednou Gohan řekl, že jestli chce bojovat, tak že by se měla ostříhat, tak se na něho naštvala, ale na druhý den přišla ostříhaná ^_^. Pak na konci DBZ, kdy už je Son Gohanovou ženou, tak má vlasy sestřižené tak nějak *divně*. V GT má vlasy po pás a nosí je sepnuté do dlouhého copu.


VEGETA
No, Vegeta svůj účes v DBZ taky moc nezměnil... (obvyklá otázka fanoušků kolik gelu Vegeta na to svoje háro denně spotřebuje? ^_^) až v DBGT má konec vlasů přistřižený (celkem mu to sekne, teda vypadá mladší, narozdíl od Bulmy ^_^). Na začátku GT nosí ještě knírek.